Sedme godine festivala nastupilo je 27 bendova u konkurenciji i 4 benda izvan konkurencije (Dubioza Kolektiv, Elemental, Rafo & O'brades i prošlogodišnji pobjednici Berette i Naijnski bubnjarski kvartet)). Prikazana su 34 filma u konkurenciji te jedan film izvan konkurencije - ĐIR KROZ GRAD (1983, 1993, 2003) s kojim je otvoren filmski dio festivala. U festivalskom fanzinu našlo se 40 priča autora iz cijele regije.
U sklopu festivala postavljena je i izložba pod nazivom ”Umjetnost pod šatorom” na kojoj je izlagalo 13 autora koji su većinom diplomirali na Akademiji likovnih umjetnosti u Širokom Brijegu.
Nakon tisuće i tisuće slova, tonova, frameova stručni žiri je proglasio najbolje autore, pa krenimo redom. Stručni žiri u sastavu Nino Raspudić, Veselin Gatalo i Ružica Soldo za najbolju kratku priču proglasili su:
1. MISA NA GROBLJU (Posušje) - Gabrijela Bešlić
2. EGIPATSKA RAZGLEDNICA (Mostar) - Marko Suton
3. MIRNO TREŠNJEVAČKO SUSJEDSTVO (Tuzla) - Almir Alić
Stručni žiri u sastavu Marko Mikulić Mašija, Valdimir Mikulić Vava i Petar leventić najboljim filmovima proglasili su:
1. ČAKAROVI DOCI (Gornji Hamzići) - Josip Kežić i Ivan Lovrić
2. IMAČI KADA! (Široki Brijeg) - Ivan Mandić i Josip Bogdan
3. E.P.P. (Ljubuški) - Gordan Džajo
Stručni žiri u sastavu Mario Knezović, Senad Trnovac i Ivan Galić Ivećko najboljim bendovima proglasili su:
1. QUARTET MODERATO CANTABILE (Gornjih Hamzići)
2. MRKE PLOČE (Imotski) i K.U.D. KEZON (Čapljina)
3. ČUDOMIX & L.S.D. ORCHESTRA (Imotski) i KUD NARODNE MOŠNJE (Ljubuški)
4. VENUS (Mostar) i BORG BEND (Čapljina)
Žiri je odlučio kako je odlučio, nadamo se da su svi zadovoljni odlukama, a opet oni koji nisu poručujemo im da je važno sudjelovati na festivalu, a ne pobjediti :). Vidimo se dogodine.
|
20:04 |
Otvaranje
festivala |
20:12 |
Glazbeni program izvan konkurencije |
|
NAIJNSKI BUBNJARSKI KVARTET (Ljubuški) |
20:21 |
Glazbeni program u konkurenciji |
|
MARTA I D.O.O. (Vitina)
ORPHAN SOCIETY (Zagreb)
BENNY LAVA (Split)
MAY DAY (Široki Brijeg)
FLAME (Mostar) |
21:33 |
Filmovi izvan konkurencije
|
|
ĐIR KROZ GRAD (1983, 1993, 2003) |
21:37 |
Filmovi
u konkurenciji |
|
DIVLJI KONJI S KRUGA (Široki Brijeg) – Tomislav Miličević i Marko Karačić
SVE SE MOŽE KAD SE HOĆE (Sarajevo) - Amar Djumišić
KRUHA I IGARA (Zagreb) - Josip Galić i Slaven Hrkać
F+M=N (Široki Brijeg) - Tomislav Ćavar
E.P.P. (Ljubuški) - Gordan Džajo
ALL YOU NEED IS LOVE (Široki Brijeg) - Antonija Bosnjak
POVRATAK KUĆI (Solac) - Zdravko Terkeš
IMAČI KADA! (Široki Brijeg) - Ivan Mandić i Josip Bogdan
CRTEŽ (Žepče) – Kristina Kramer
INSERT (Dubrovnik) – Zlatko Tomić
|
22:06 |
Glazbeni
program izvan konkurencije |
|
BERETTE (Široki Brijeg)
DUBIOZA KOLEKTIV (Zenica) |
(Petak 31. 07. 2009.)
18:04 |
Otvaranje
druge večeri festivala |
18:08 |
Glazbeni program u konkurenciji |
|
ORION (Široki Brijeg)
TVRDA STOLICA (Široki Brijeg)
JANE (Široki Brijeg)
BLIS (Široki Brijeg)
ROBBA LEEK (Široki Brijeg)
DOM ZDRAVLJA (Široki Brijeg)
SVRBY (Makarska / Hrvatska)
VENUS (Mostar) |
21:35 |
Filmovi
u konkurenciji |
|
LEGLO (Sarajevo) - Adem Ady Karačić
TETRIS (Široki Brijeg) – Teo Zovko
PROGRAM + (Solac) - Zdravko Terkeš
SOMNIUM (Sarajevo) - Tarik Jazic
PILANA ŽEŠĆA (Široki Brijeg) – Josipa Ćavar
ČAKAROVI DOCI (Gornji Hamzići) - Josip Kežić i Ivan Lovrić
ŽIVOT (Široki Brijeg) - Marko Karačić
ORA ET LABORA (Zagreb) - Josip Galić i Ivan Lovrić
PATHS OF MEMORIES (Goražde) - Jasmin Hasanović i Edita Velić
OBRAČUN U ZASJEDI (Dubrovnik) – Zlatko Tomić
ŠEST DEBILA IŠLO DO DABILA (Široki Brijeg) - Ivan Soldo
NESRETNO DJETE (Ljubuški) - Dragan Nižić
AB OVO (Široki Brijeg) – Zvonimir Ćužić
KLOKANOVA ŠAPA (Neum) - MEC team productions
|
22:19 |
Glazbeni
program u konkurenciji |
|
KUD NARODNE MOŠNJE (Ljubuški)
AFRODITA (Tomislavgrad)
K.U.D. KEZON (Čapljina)
REVERSE (Livno)
QUARTET MODERATO CANTABILE (Gornjih Hamzići)
MRKE PLOČE (Imotski) |
(Subota 01. 08. 2009.)
18:07 |
Otvaranje
treće večeri festivala |
18:13 |
Glazbeni
program u konkurenciji |
|
PRESS PLAY BAND (Posušje)
MEDIUM (Mostar)
BRANIK (Široki Brijeg)
TRANS (Mostar)
STRATOS (Mostar / Široki Brijeg)
BORG BEND (Čapljina)
ČUDOMIX & L.S.D. ORCHESTRA (Imotski)
GORE PA TAMO (Stolac) |
21:11 |
Filmovi
u konkurenciji |
|
REFLEKSIJA (Zagreb) – Josip Galić Gala
ZONA OZONA (Mostar) - Ivo Mikulić
7 KN, 1 EUR (Dubrovnik) - Igor Knezović
BARA (Zagreb) - Josip Galić i Ivan Lovrić
THE LYING RABBIT (Široki Brijeg) – Karlo Jelić
BEZ TEME (Dubrovnik) – Ines Ćopo
PISMO DJEDU MRAZU (Ljubuški) – Jure Čuljak
KAD DOKTORA NEMA (Mostar) - Ivo Bandić
TOČAK (Ljubuški) – Luka Rupčić
PUT (Široki Brijeg) - Toni Brekalo i Danijel Penavić |
22:03 |
Glazbeni
program izvan konkurencije |
|
RAFO & O'BRADES (Zagreb)
|
22:29 |
Proglašenje
pobjednika WHF No. 7. |
22:37 |
Glazbeni
program izvan konkurencije |
|
ELEMENTAL (Zagreb)
|
|